Ünlü Analist Açıkladı: O 2 Altcoin Dipten Alınmalı mı?

Kripto para piyasası son zamanlarda dalgalanma yaşarken, yatırımcılar Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) gibi popüler altcoinlerin geleceği hakkında merak duyuyor. Analist Ali Martinez’e göre, ADA 2018-2021 performansını tekrarlama potansiyeli barındırmakta. Yani 5 dolara kadar yükselme riski var. Ancak, MATIC’in 1 doların altına düşme riski de var. Bu yazıda, Martinez’in ADA ve MATIC için yaptığı teknik analizi inceleyeceğiz. Ayrıca, her iki altcoin projesinde de yakın vadeli fiyat tahminlerini ele alacağız.

Analist, altcoin ADA için beklentilerini açıkladı

Analist Ali Martinez’e göre Cardano (ADA), 2018-2021 performansını bu döngüde tekrarlama potansiyeli taşıyor. Dolayısıyla fiyat 5 dolara yükselir. Martinez, 16 Mart’ta X’te paylaştığı bir gönderide bundan bahsetmişti. Ancak analist, ADA’nın bir süreliğine 0,55 ile 0,80 dolar arasında konsolide olabileceğini açıkladı. Bundan sonra, 5 dolara doğru bir yükselişin habercisi olan başka bir konsolidasyon döneminden önce fiyatın 1,70 dolara sıçrayabileceğini belirtti.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, çoğu altcoin gibi Cardano’nun da değeri düştü. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla 0,65 dolardan işlem görüyordu coin. Yani kripto para biriminin son gün içinde değerinin %7,91’ini kaybettiğini ima ediyordu. 15-16 Mart tarihleri arasında ADA istikrarlı bir yükseliş girişiminde bulundu. Ancak 0,73 dolarlık direnç bu çabaya son verdi. Ancak ADA’nın düşüşünü tetikleyen asıl sorun bu değildi. 4 saatlik ADA/USD grafiğine göre 0,70 doların altındaki kesin bir kırılma, ADA fiyatının düşmesine neden olan en büyük gerileme oldu.

Martinez, Polygon için de kritik hedefleri belirledi

Martinez’in odaklandığı bir diğer token ise Polygon (MATIC) oldu. Bu haberin yazıldığı sırada MATIC’in fiyatı son 24 saatte %8,02 oranında düşmüştü. Bu, değeri 1,04 dolarda bıraktı. IntoTheBlock’un zincir içi verilerini kullanan analist, MATIC’in 1,02 ile 1,05 dolar arasında destek bulmuş olabileceğini açıkladı. Desteğin, o bölgedeki 10.900 adres tarafından satın alınan 608 milyon tokenın bir sonucu olduğunu da sözlerine ekledi.

Ancak Martinez, boğaların yukarıda belirtilen desteği savunamaması durumunda MATIC fiyatının 0,91 dolara düşebileceğinin altını çizdi. Analiste göre MATIC/USD 4 saatlik grafikteki Supertrend göstergesi 1,17 dolardan satış sinyali verdi. Ancak ayılar fiyatı çok daha aşağıya zorladığından 1,16 dolardaki satın alma sinyali dayanamadı. Yazının yazıldığı sırada boğalar 1,03 dolar yakınında acil destek bulmaya çalışıyorlardı. Ancak daha fazla düşüş baskısına karşı koyamamak, MATIC için ilave olumsuzlukları tetikleyebilir. Böyle bir durumda tokenın fiyatı 0,92 dolara düşebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x