Türklerin Sepetindeki Altcoin Uyandı! Yeni Rekorlar Gelir Mi?

Tükrlerin sepetinde yer alan ve uzun zamandır yükseliş beklenen bir altcoin için haberimiz var. Son beş gündeki yükseliş dikkat çekiyor. Diğer taraftan zirve yolculuğu için daha epey bir yol olduğunu da belirtelim. Hangi kripto para birimi mi? Avalanche elbette.

Altcoin AVAX uykusundan uyandı mı?

Avalanche (AVAX) fiyatı önemli bir fiyat seviyesini geri aldı. Ayrıca bir yükseliş sinyali üretti. Yakın gelecekte %30 daha yükselmesi bekleniyor. Bu durumda bir uykudan uyanma durumu söz konusu. Ancak burada kilit seviyeler var. Altcoin Avalanche (AVAX) fiyatı, 16-22 Ekim haftasında yutan boğa formasyonu oluşturduktan sonra (yeşil ok), bir önceki hafta 10,7-11 dolar seviyesinde oluşan destek seviyesini başarıyla geri kazandı.

Bu hareket, 10,7-11 dolar bölgesinin altındaki önceki kırılmayı bir sapma olarak bırakıyor. Bu tür sapmalar ayı tuzakları olarak kabul ediliyor. Ayrıca sonrası bu hareketi genellikle çok güçlü bir ralli izliyor. Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) azalan direnç çizgisinin üzerine çıktı. Böylece sürekli büyüme potansiyelini destekleyecek şekilde yukarı doğru eğimli bir duruma işaret etti. Bu nedenle, altcoin AVAX fiyatı bir sonraki direnç seviyesi olan 15 dolara yükselme potansiyeline sahip. Bu rakam, mevcut fiyattan %26,84’lük bir artışa karşılık geliyor.

Fiyat hangi seviyeyi görebilir?

Bu bölgenin üzerinde bir kırılma, uzun vadeli trendin yükselişe geçtiğini teyit edecek. Ayrıca altcoin AVAX fiyatı yıllık en yüksek seviye olan 22 dolardaki direnç bölgesine yükselecek. Günlük grafik, haftalık zaman dilimindeki yükseliş görünümünü destekliyor. Bunun nedeni kripto para AVAX fiyatının dün büyük bir yükseliş mum çubuğuyla (mavi ok) 10,7-11 bölgesini destek olarak teyit etmesidir.

Bu hareket aynı zamanda günlük RSI (kırmızı çizgi) üzerindeki düşüş sapmasını da geçersiz kıldı. Bu durum güçlü bir yukarı yönlü momentuma işaret ediyor. Buna göre boğalar piyasayı sıkı bir şekilde kontrol ediyor.

Olası senaryolara dikkat

Kriptokoin.com olarak baktığımızda olası senaryolar dikkat çekiyor. Çünkü AVAX yatırımcısı uuzn zamandır bir yükselişe hasret. En olası senaryo, altcoin AVAX fiyatının bir sonraki direnç seviyesi olan 15 dolara yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma 22 dolara kadar keskin bir artışa yol açacak.

Böyle bir yükselişin %100 artış anlamına geleceğini vurgulamak gerekiyor. Altcoin AVAX fiyatı bir kez daha 10,7-11 doların altına inerse işte o zaman bu yükseliş görünümü geçersiz olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x